projektowanie parametryczne, parametric design
Home > GC, warsztaty > Warsztaty z projektowania parametrycznego – półmetek

Warsztaty z projektowania parametrycznego – półmetek

Warsztaty z projektowania parametrycznego trwają już od prawie miesiąca, postanowiliśmy więc pokrótce przedstawić materiał przerobiony przez uczestników. Zajmowaliśmy się głównie zagadnieniami bazującymi na geometrii krzywoliniowej, takimi jak dachy i fasady, a także przystosowaniem takich struktur do cyfrowej fabrykacji. Jednym z ważniejszych ćwiczeń było tutaj użycie przecinających się żeber aby stworzyć przestrzenną geometrię dachu :

Przerobiliśmy także techniki panelizacji i tworzenie parametrycznych komponentów :

O ile pierwsze i drugie spotkanie obfitowało w podstawowe techniki takie jak panelizacja, tworzenie żebrowań i przekrojów, kolejne weekendy przyniosą trochę inne zagadnienia niż dotychczas. Po pierwsze poruszone zostaną tematy związane bliżej z technikami generatywnymi (agregacja, rekurencja, samo-organizacja i tym podobne) – po drugie uczestnicy zostaną wprowadzeni w techniki tworzenia algorytmów w środowisku Processing. Wszystko oczywiście pod kątem cyfrowej fabrykacji.

Kurs trwa do końca marca (po jego zakończeniu i wykonaniu finalnych modeli nie omieszkamy opublikować kolejnego foto-reportażu).

Categories: GC, warsztaty Tags:
  1. No comments yet.