Archiwum

Archiwum autora

SHAPES OF LOGIC – Zapraszamy na konferencję poświęconą parametrycznemu designowi we Wrocławiu !

grudzień 10th, 2014 Brak komentarzy

shapes-of-logic-PROMO POSTER2 copy

Parametric paper wall workshops in Irkutsk

czerwiec 1st, 2014 3 comments

Labdigifab Research Group from Faculty of Architecture of Technical University of Wroclaw, organized very interesting set of workshops in Irkutsk, Russia. It mainly utilized Grasshopper, and parametric logics to generate paper sculpture. As a result – complex geometry backlit wall was produced, which is very nicely shown on video below :


 

More information :

http://labdigifab.com/2014/05/29/premiere-of-the-short-movie-revolution-wall/

 

 

Past Forward – warsztaty projektowania w Grasshopperze w Bratysławie

czerwiec 13th, 2013 Brak komentarzy

pastforward

W dniach 11-18 sierpnia w Bratysławie odbędą się całkiem ciekawe warsztaty – poprowadzą je między innymi Mateusz Zwierzycki (współtworzący tego bloga) oraz Mike Pryor.  Oprócz nich zajęcia współprowadzić będą też Ján Pernecký, Michaela Tomaselli oraz Fabio Palvelli. Podczas tego sześciodniowego warsztatu uczestnicy będą używać środowiska Rhino Grasshopper oraz pluginu Starling. Z pewnością jest to kolejna wspaniała okazja do zgłębienia tematu projektowania parametrycznego i technik generatywnych.

Więcej informacji na http://www.parametricbratislava.blogspot.com/

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów !

Warsztaty z projektowania parametrycznego i druku 3d w Poznaniu

marzec 2nd, 2013 8 comments

Ekspresowe i ‘skondensowane’ warsztaty z projektowania parametrycznego oraz druku 3d odbędą się już wkrótce w Poznaniu podczas targów Arena Design, które wydarzą się pomiędzy 5 a 8 marca 2013. Targi gromadzą co roku wielu profesjonalistów oraz instytucje związane z designem, włączając szkoły, uniwersytety, biura projektowe i producentów mebli.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez pracownię Jawor Design Studio i będą się koncentrować na technikach parametrycznych i generatywnych w modelowaniu 3D. Przybliżą one uczestnikom środowiska pracy takie jak Rhino Grasshopper, Generative Components i Processing. Zaprezentowane będą też przykłady algorytmicznie wygenerowanych rzeźb, które następnie zostaną wydrukowane na żywo na drukarkach 3d marki ZMorph. Będzie nas można znaleźć w hali nr 5, blisko wyjścia nr 4 – początek już o 12:00 w czwartek, a czas trwania warsztatów to 4 godziny (możliwe, że więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba). Jeśli masz ochotę wziąć w nich udział, wypełnij formularz, serdecznie zapraszamy !

jeden z modeli wydrukowanych na drukarce ZMorph


Architektura parametryczna i generatywna – wystawa!

listopad 9th, 2012 1 komentarz

7 grudnia 2012 roku w siedzibie SARP Wrocław koło naukowe LabDigiFab wspólnie z Jawor Design Studio zaprezentuje wystawę pod tytułem ‘Architektura parametryczna i generatywna – objawienie czy zło‘. Wystawa będzie ukazywać różne aspekty użycia algorytmów w projektowaniu budynków i tkanki urbanistycznej, prezentując prace zaprojektowane i wytworzone z użyciem technologii cyfrowych. Oprócz tego pojawią się też instalacje kinetyczne i interaktywne (roboty rysujące, stół dotykowy do projektowania miast oraz drukarki trójwymiarowe  zMorph).

Większość prac powstała z inspiracji technikami biomimetycznymi i przetłumaczenia mechanizmów zaobserwowanych w przyrodzie na język algorytmu. Celem wystawy jest zainspirowanie widza i zachęcenie do kreatywnej dyskusji o przyszłości tychże technologii.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19stej w siedzibie wrocławskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich (II piętro), zapraszamy!

Categories: exhibition Tags: